Python pro automatizaci domu

Programování patří mezi jednu z našich hlavních nabízených služeb. Těžiště těchto aktivit spočívá především v automatizaci rutinních úkonů, ve vývoji specifických aplikací či vytvoření pluginů pro zefektivnění práce do již existujícího software (knihovna WLEP). Nyní pokračujeme s další blízkou oblastí a to v propojení  software a hardware. Jako hobby po práci a v rámci dalšího osobního rozvoje je realizován projekt pro automatizaci domu i nové vychytávky do auta. Vše je nové, neznámé a zábavné.

Základní stavební kameny projektu jsou tyto komponenty: webový server Apache, databáze PostgreSQL, webový framework web2py/Django a obslužné skripty. Hardware projektu tvoří  Raspberry Pi, Arduino a připojené periferie v podobě zavlažovacího systému a osvětlení…

Naše aktivity v propojení HW & SW chceme dále rozšiřovat. Pokud to je i Tvoje oblast zájmu, přijď se na nás podívat a zjistit, co vše děláme. Pokud jsi zkušený, rádi se od Tebe naučíme nové věci, pokud teprve začínáš jako my, přidej se k nám a společně se budeme učit rychleji.